DE BESLISSENDE FASES VAN DE GIRO D 'ITALIA 2015

  1. In de ploegentijdrit zet Tinkoff-Saxo meteen een toptijd neer Sky valt zwaar tegen.
  2. In etappe 3 valt podium kanshebber Pozzovivo zwaar en is uit koers
  3. In etappe vijf laten de toppers zien om wie het gaat draaien deze Giro. Contador, Aru en Porte zijn op dat moment de beste.
  4. In etappe zes valt Contador en gaat hij bijna uit koers(schouder blessure) maar zet gelukkig door
  5. In etappe tien krijgt Richie Porte 2 minuten straftijd voor het wisselen van zijn band met Clarke(geen ploeggenoot)
  6. Eerste topper haakt af Richie Porte stapt uit koers
  7. De Astana ploeg blijkt ontzettend sterk met 2 podiumkandidaten Aru en Landa.
  8. In de bergetappe met de Mortirolo krijgt Contador een lekke band op dat moment valt Astana aan maar Contador komt terug en wint tijd op hun.
  9. Ondanks één slechte dag wint Contador met gemak de Giro 2015

DE NEDERLANDERS IN DE GIRO 2015

Het begon met Bert Jan Lindeman die de eerste bergtrui van de Giro2015 won door in een vroege ontsnapping mee te zitten. Verder had de sprinter Hofland zich meerdere malen laten zien in de sprints en Slagter was ook dicht bij een etappe overwinning. Maar de revalidatie van de Giro was natuurlijk Kruijswijk die in het tweede gedeelte elke keer top vijf reed in de bergen zelfs in de tijdrit werd hij knap vijfde. Dit eindigde met een mooie 7de plek in het eindklassement en een uitverkiezing in de Tour2015 selectie.

 


PODIUM KANSHEBBER POZZOVIVO VALT UIT MET ZWARE HOOFDBLESSURE

Door een zware valpartij in de afdaling van de derde etappe kwam Domenico Pozzovivo zwaar ten val het ergste werd meteen gevreesd maar het viel achteraf gelukkig mee.


TINKOFF-SAXO VERRASSEND GOED,SKY VALT TEGEN ORICA WINT ZOALS VERWACHT

In de ploegentijdrit viel Sky(Porte) zwaar tegen en was de ploeg van Contador verrassend goed.De Nederlandse ploeg Lotto NL Jumbo deed het goed vanwege de omstandigheden(ze reden met één man minder).

 


BERT JAN LINDEMAN HEEFT DE EERSTE BERGTRUI

Doordat Bert jan Lindeman in een vroege ontsnapping zat en degene was die als eerste bovenop de eerste berg was heeft hij de bergtrui voor één dag

 


VALPARTIJ BIJ DE FINISH MET O.A. ALBERTO CONTADOR

Door telelens van een toeschouwer was er een valpartij bij de finish waar Contador ook tussen zat. Hij hield er een pijnlijke schouder aan over. Hopelijk valt het mee en kan de smaakmaker de Giro gewoon uit rijden

 


NEDERLAND IS GOED AANWEZIG IN DE GIRO 2015

De Nederlandse renners hebben zich voor de rust dag goed laten zien. Moreno Hofland werd tweede tijdens een massasprint in de tweede etappe. Kruijswijk zat twee keer mee(achter elkaar) in een bergetappe en werd in de achtste etappe tweede.Slagter was in de achtste etappe ontsnapt maar stortte kort voor het einde helaas in en kwam op een zevende plek binnen.

 


RICHIE PORTE ZWAAR BESTRAFT DOOR DE GIRO LEIDING

Je kan de Giro ook zonder te vallen of slechte dag verliezen. Het overkwam de kopman van Sky Richie Porte. Hij wisselde zijn voorwiel met een Australische landgenoot die niet zijn ploeggenoot was in het bijzijn van alle cameraploegen. De leiding van de Giro greep na de koers meteen in met een geldboete en een tijdstraf waardoor Porte meteen niet meer voor het klassement hoeft te rijden tenminste niet voor de eerste plek.

Zijn reactie:“Ik moet uitkijken wat ik zeg, al had ik dat misschien niet gedaan als je me gisterenavond had gesproken”, geeft hij als reactie op de sanctie. “Het is frustrerend, maar ik heb er nu niets meer aan om te zeuren en te klagen.”(bron website van Sky)


CONTADOR TE STERK VOOR CONCURRENTIE IN TIJDRIT, KRUIJSWIJK KNAP VIJFDE

Ondanks dat de wind naarmate de wedstrijd verliep ging draaien en harder werd reed Contador(schouder blessure) de concurrentie op zware achterstand (2 1/2 minuut verloor Aru) hij moest alleen Vasil Kiryienka voor laten gaan. Kruijswijk zit in de vorm van zijn leven en werd knap vijfde.

 


KRUIJSWIJK BAART OPZIEN MET ZIJN OPTREDEN IN DE GIRO

Kruijswijk zit in de vorm van zijn leven na twee slechte dagen waarin hij 8 minuten verloor zit hij er nu continu bij en zelfs zodanig dat hij op een 8ste plek in het klassement staat en de bergtrui in bezit heeft. Die bergtrui heeft hij ook echt verdiend door in elke bergetappe vooraan te zitten.


1 Orica GreenEdge Kopman Simon Gerrans 19.26
2 Tinkoff-Saxo Kopman Alberto Contador 7s
3 Etix-Quick Step Kopman Rigoberto Uran 19s
4 Movistar Kopman Andrey Amador 21s
5 LottoNL-Jumbo Kopman Steven Kruijswijk 36s

Orica GreenEdge laat elke keer weer zien dat zij de beste ploeg zijn voor een ploegentijdrit. Verder was Tinkoff-Saxo verrassend snel waardoor Cotador maar 7 seconden verloor op Orica maar won op alle andere ploegen. Team Sky(Richie Porte) viel zwaar tegen. LottoNL-Jumbo viel op door hun uitstekende plek(5de) ondanks dat ze met 1 man minder startte.

Klassement

1 Simon Gerrans Orica GreenEdge 19.26
2 Michael Matthews Orica Greenedge z.t.
3 Michael Hepburn Orica GreenEdge z.t.
4 Pieter Weening Orica GreenEdge z.t.
5 Simon Clarke OricGreen Edge z.t.

Etappe 2

1 Elia Viviani Team SKY  
2 Moreno Hofland LottoNL-Jumbo z.t.
3 André Greipel Lotto Soudal z.t.
4 Luka Mezgec Giant Alpecin z.t.
5 Alessandro Petacchi Southeast z.t.

Klassement

1 Michael Matthews Orica GreenEdge  
2 Simon Gerrans Orica GreenEdge z.t.
3 Simon Clarke Orica GreenEdge z.t.
4 Johan Esteban Orica Green Edge z.t.
5 Roman Kreuziger Tinkoff-Saxo 7s

Etappe 3

1 Michael Matthews Orica GreenEdge  
2 Fabio Felline Trek  
3 Philoppe Gilbert BMC  
4 Sergey Lagutin Katusha  
5 Paolo Tiralongo Astana  

Etappe 4

Klassement

1.Simon Clarke (Orica-GreenEDGE)
2.Johan Esteban Chaves (Orica-GreenEDGE) op 10s
3.Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 17s
4.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) z.t.
5.Fabio Aru (Astana) op 23s
6.Dario Cataldo (Astana) z.t.
7.Giovanni Visconti (Movistar) op 29s
8.Amaël Moinard (BMC) 31s
9.Davide Formolo (Cannondale-Garmin)
10.Richie Porte (Sky) op 37s

Etappe 5

1.Jan Polanc (Lampre-Merida)
2.Sylvain Chavanel (IAM Cycling) op 1.31
3.Fabio Aru (Astana) z.t.
4.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
5.Richie Porte (Sky)
6.Mikel Landa (Astana) op 1.44
7.Dario Cataldo (Astana) op 1.53
8.Yuri Trofimov (Katusha)
9.Damiano Caruso (BMC)
10.John Darwin Atapuma (BMC)
28.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 2.51

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 2s
3.Richie Porte (Sky) op 20s
4.Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 22s
5.Dario Cataldo (Astana) op 28s
6.Johan Esteban Chaves (Orica-GreenEDGE) op 37s
7.Giovanni Visconti (Movistar) op 56s
8.Mikel Landa (Astana) op 1.10
9.Davide Formolo (Cannondale-Garmin) op 1.15
10.Andrey Amador (Movistar) op 1.18

31.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 9.54

Etappe 6

1.Andre Greipel (Lotto Soudal) 
2.Matteo Pelucchi (IAM) allen z.t.
3.Sacha Modolo (Lampre Merida)
4.Manuel Belletti (Southeast)
5.Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing)
6.Alessandro Petacchi (Southeast)
7.Elia Viviani (Sky)
8.Luka Mezgec (Giant-Alpacin)
9.Nicola Ruffoni (Bardiani)
10.Davide Appollinio (Androni Sidermec)

Etappe 7

1.Diego Ulissi (Lampre-Merida) 
2.Juan José Lobato (Movistar) 
3.Simon Gerrans (Orica-GreenEDGE) 
4.Manuel Belletti (Southeast) 
5.Enrico Battaglin (Bardiani-CSF) 
6.Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF)
7.Fabio Felline (Trek)
8.Grega Bole (CCC) 
9.Kevin Réza (FDJ) 
10.Sergey Lagutin (Katusha)

Etappe 8

1.Benat Intxausti
2.Mikel Landa  20s
3.Sebastien Reichenbach +0.31s
4.Fabio Aru +0.35s
5.Alberto Contador
6.Richie Porte
7.Rigoberto Uran
8.Dario Cataldo
9.Damiano Caruso 45s
10.Damiano Cunego

Klassement

1.Alberto Contador
2.Fabio Aru 4s
3.Richie Porte 22s
4.Dario Cataldo 30s
5.Mikel Landa 42s
6.Roman Kreuziger 1.10
7.Giovanni Visconti 1.16
8.Rigoberto Uran 1.24
9.Damiano Caruso 1.34
10.Andrey Amador 1.38

Etappe 9

1.Paolo Tiralongo (Astana)
2.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 21s
3.Simon Geschke (Giant-Alpecin) op 23s
4.Amaël Moinard (BMC)  allen z.t.
5.Jesús Herrada (Movistar)
6.Carlos Betancur (AG2R La Mondiale)
7.Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Garmin)
8.Kenny Elissonde (FDJ)
9.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 27s
10.Fabio Aru (Astana) op 56s

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 3s
3.Richie Porte (Sky) op 22s
4.Mikel Landa (Astana) op 46s
5.Dario Cataldo (Astana) op 1.16
6.Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 1.46
7.Giovanni Visconti (Movistar) op 2.02
8.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 2.10
9.Damiano Caruso (BMC) op 2.20
10.Andrey Amador (Movistar) op 2.24

Etappe 10

1.Nicola Boem (Bardiani-CSF)
2.Matteo Busato (Southeast) z.t.
3.Alessandro Malaguti (Nippo-Vini Fantini) op 2s
4.Alan Marangoni (Cannondale-Garmin) op 4s
5.Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) op 18s
6.Sacha Modolo (Lampre-Merida) allen z.t.
7.André Greipel (Lotto Soudal)
8.Luka Mezgec (Giant-Alpecin)
9.Nicola Ruffoni (Bardiani-CSF)
10.Davide Appollonio (Androni Giocattoli)

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 3s
3.Mikel Landa (Astana) op 46s
4.Dario Cataldo (Astana) op 1.16
5.Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 1.46
6.Giovanni Visconti (Movistar) op 2.02
7.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 2.10
8.Damiano Caruso (BMC) op 2.20
9.Andrey Amador (Movistar) op 2.22
10.Leopold König (Sky) op 2.30

12.Richie Porte (Sky) op 3.09(2 minuten tijdstraf zie nieuws boven)

Etappe 11

1.Ilnur Zakarin (Katusha)
2.Carlos Betancur (AG2R La Mondiale) 53s
3.Franco Pellizotti (Androni-Sidermec)
4.Beñat Intxausti (Movistar)
5.Diego Rosa (Astana)
6.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo)
7.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin)
8.Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) op 58s
9.Philippe Gilbert (BMC)
10.Juan José Lobato (Movistar)

Etappe 12

1.Philippe Gilbert (BMC)
2.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 3 s
3.Diego Ulissi (Lampre)
4.Simon Geschke (Giant-Alpacin)
5.Enrico Battaglin (Bardiani)
6.Paolo Tiralongo (Astana)
7.Ion Izagirre (Movistar) op 6s
8.Carlos Betancur (AG2R La Mondiale)
9.Jurgen van den Broeck (Lotto Soudal)
10.Mikel Landa (Astana)

Etappe 13

1.Sacha Modolo (Lampre-Merida)
2.Giacomo Nizzolo (Trek)
3.Elia Viviani (Sky)
4.Alexander Porsev (Katusha)
5.Eduard Grosu (Nippo-Vini Fantini)
6.Maximiliano Richeze (Lampre-Merida)
7.Moreno Hofland (LottoNL-Jumbo)
8.Nicola Ruffoni (Bardiani-CSF)
9.Luka Mezgec (Giant-Alpecin)
10.Heinrich Haussler (IAM)

Klassement

1.Fabio Aru (Astana)
2.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 19s
3.Mikel Landa (Astana) op 1.14
4.Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 1.38
5.Dario Cataldo (Astana) op 1.49
6.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 2.02
7.Damiano Caruso (BMC) op 2.12
8.Andrey Amador (Movistar) op 2.21
9.Giovanni Visconti (Movistar) op 2.40
10.Yuri Trofimov (Katusha) op 3.15

Etappe 14 tijdrit

1.Vasil Kiryienka (Sky) in 1u17m52s
2.Luis Leon Sanchez (Astana) op 12s
3.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 14s
4.Patrick Gretsch (AG2R La Mondiale) op 23s
5.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 1.09
6.Tanel Kangert (Astana) op 1.17
7.Jurgen Van den Broeck (Lotto Soudal) op 1.25
8.Fabio Felline (Trek Factory Racing) op 1.26
9.Tobias Ludvigsson (Giant-Alpecin) op 1.27
10.Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing) op 1.41

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana)  op 2.28
3.Andrey Amador (Movistar) op 3.36
4.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 4.14
5.Jurgen Van den Broeck (Lotto Soudal) op 4.17
6.Dario Cataldo (Astana) 4.50
7.Mikel Landa (Astana) 4.55
8.Damiano Caruso (BMC) op 4.56
9.Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) op 4.57
10.Leopold König(SKY) op 5.35

21.Steven Kruijswijk op 11.03

Etappe 15

1.Mikel Landa (Astana)
2.Yuri Trofimov (Katusha) op 2s
3.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 5s
4.Fabio Aru (Astana) op 6s
5.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 38s
6.Andrey Amador (Movistar) op 42s
7.Leopold König (Sky) op 1.00
8.Tanel Kangert (Astana) op 1.10
9.Alexandre Geniez (FDJ) op 1.49
10.Damiano Caruso (BMC) op 2.13

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 2.35
3.Andrey Amador (Movistar) op 4.19
4.Mikel Landa (Astana) op 4.46
5.Leopold König (Sky) op 6.36
6.Yuri Trofimov (Katusha) op 6.58
7.Damiano Caruso (BMC) op 7.10
8.Maxime Monfort (Lotto Soudal) op 8.20
9.Giovanni Visconti (Movistar) op 9.53
10.Alexandre Geniez (FDJ) op 10.03

14.Steven Kruijwijk (LottNL-Jumbo) op 11.42

Etappe 16

1.Mikel Landa (Astana)
2.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 36s
3.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) z.t.
4.Yuri Trofimov (Katusha) op 2.03
5.Andrey Amador (Movistar) z.t.
6.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 2.10
7.Fabio Aru (Astana) op 2.51
8.Damiano Caruso (BMC) op 3.16
9.Leopold König (Sky) op 3.19
10.Carlos Betancur (Ag2r) z.t.

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Mikel Landa (Astana) op 4.02
3.Fabio Aru (Astana) op 4.52
4.Andrey Amador (Movistar) op 5.48
5.Yuri Trofimov (Katusha) op 8.27
6.Leopold König (Sky) op 9.21
7.Damiano Caruso (BMC) op 9.52
8.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 11.40
9.Alexandre Geniez (FDJ) op 12.48
10.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 12.49

Etappe 17

1.Sacha Modolo (Lampre-Merida)
2.Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) allen z.t.
3.Luka Mezgec (Giant-Alpecin)
4.Heinrich Haussler (IAM Cycling)
5.Davide Appollonio (Androni Giocattoli-Sidermec)
6.Stig Broeckx (Lotto Soudal)
7.Juan José Lobato (Movistar)
8.Alexander Porsev (Katusha)
9.Kevin Réza (FDJ)
10.Nick van der Lijke (LottoNL-Jumbo)

Etappe 18

1.Philippe Gilbert (BMC)
2.Francesco Bongiorno (Bardiani) op 47s
3.Sylvain Chavanel (IAM) op 1.01
4.Matteo Busato (Southeast) z.t.
5.Amaël Moinard (BMC) z.t.
6.David de La Cruz (Etixx-Quickstep) z.t.
7.Rinaldo Nocentini (AG2R La Mondiale) z.t.
8.Kanstantin Siutsou (Sky) z.t.
9.Chad Haga (Giant-Alpacin) op 2.42
10.Pieter Weening (Orica-GreenEDGE) op 3.55

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Mikel Landa (Astana) op 5.15
3.Fabio Aru (Astana) op 6.05
4.Andrey Amador (Movistar) op 7.01
5.Yuri Trofimov (Katusha) op 9.40
6.Leopold König (Sky) op 10.44
7.Damiano Caruso (BMC) op 11.05
8.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 12.53
9.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 13.01
10.Alexandre Geniez (FDJ) op 14.01

Etappe 19

1.Fabio Aru (Astana)
2.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 28s
3.Rigobert Uran (Etixx-Quick-Step) op 1.10
4.Tanel Kangert (Astana) op 1.18
5.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) in z.t.
6.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in z.t.
7.Mikel Landa (Astana) in z.t.
8.Leopold König (Sky) in 1.21
9.Mikel Nieve (Sky) op op 1.24
10.Alexandre Geniez (FDJ) op 2.24

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 4.37
3.Mikel Landa (Astana) op 5.15
4.Andrey Amador (Movistar) op 8.10
5.Leopold König (Sky) op 10.47
6.Yuri Trofimov (Katusha) op 11.11
7.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 12.05
8.Damiano Caruso (BMC) op 12.14
9.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 12.53
10.Alexandre Geniez (FDJ) op 15.07

Etappe 20

1.Fabio Aru (Astana)
2.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 18s
3.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 24s
4.Mikel Landa (Astana) in z.t.
5.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 34s
6.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 2.25
7.Tanel Kangert (Astana) op 2.28
8.Franco Pellizotti (Androni Giocattoli-Sidermec) in z.t.
9.Leopold König (Sky) in z.t.
10.Diego Rosa (Astana) in z.t.

Klassement

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 2.02
3.Mikel Landa (Astana) 3.14
4.Andrey Amador (Movistar) op 8.19
5.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 9.52
6.Leopold König (Sky) op 10.50
7.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 11.02
8.Damiano Caruso (BMC) op 12.17
9.Alexandre Geniez (FDJ) op 16.00
10.Yuri Trofimov (Katusha) op 16.23

Etappe 21

1.Iljo Keisse (Etixx-Quick-Step) in 4u18m37s
2.Luke Durbridge (Orica-GreenEDGE) in z.t.
3.Roger Kluge (IAM Cycling) op 9s
4.Alexander Porsev (Katusha) in z.t.
5.Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) in z.t.
6.Luka Mezgec (Giant-Alpecin) in z.t.
7.Elia Viviani (Sky) in z.t.
8.Moreno Hofland (LottoNL-Jumbo) in z.t.
9.Davide Appollonio (Androni Giocattoli-Sidermec) in z.t.
10.Elia Favilli (Southeast) in z.t.

Eindklassement Giro 2015

1.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2.Fabio Aru (Astana) op 2.02
3.Mikel Landa (Astana) 3.14
4.Andrey Amador (Movistar) op 8.19
5.Ryder Hesjedal (Cannondale-Garmin) op 9.52
6.Leopold König (Sky) op 10.50
7.Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 11.02
8.Damiano Caruso (BMC) op 12.17
9.Alexandre Geniez (FDJ) op 16.00
10.Yuri Trofimov (Katusha) op 16.23

De Giro2015 bevat 7 sprintetappes en 5 bergetappes.

Etappeschema Giro d'Italia 2015 (9-31 mei)
1. San Lorenzo al Mare - San Remo (ploegentijdrit van 17,6 km) 
2. Albenga – Genua (173km)
3. Rapallo – Sestri Levante (136km)
4. Chiavari - La Spezia (150km)
5. La Spezia – Abetone (152km)
6. Montecatini Terme - Castiglion della Pescaia (181km)
7. Grosseto – Fiuggi (263km)
8. Fiuggi – Campitello Matese (188km) BERG
9. Benevento – San Giorgio del Sannio (212km)
18 mei - Rustdag
10. Civitanova Marche – Forlì (195km)
11. Forlì – Imola (147km)
12. Imola – Vicenza (Monte Berico) (190km)
13. Montecchio Maggiore – Lido di Jesolo (153km)
14. Treviso – Valdobbiadene (individuele tijdrit) (59,2km)
15. Marostica – Madonna di Campiglio (165km) BERG
25 mei - Rustdag
16. Pinzolo – Aprica (175km) BERG
17. Tirano – Lugano (136km)
18. Melide –  Verbania (172km)
19. Gravellona Toce – Cervinia (236km) BERG
20. Saint Vincent – Sestrière (196km) BERG
21. Turijn – Milaan (185km)