La Vuelta 2014 begon met een ploegentijdrit en had 8 etappes die bergop eindigden en twee tijdritten. Het zwaartepunt van deze Vuelta lag in de laatste week met maar liefst 5 van de 8 bergetappes en een tijdrit.

Vorig jaar won de 42 jarige Horner maar die was er nu niet bij. Dit jaar werd een spektakelstuk verwacht door het aantal toppers die aan de start verschenen (aangezien nog veel toppers te weinig hadden gepresteerd door valpartijen).

Het spektakel

De Vuelta begon met een verwachte overwinning van Movistar(Quintana, Valverde) in de ploegentijdrit.Daarna kwamen er een aantal "vlakke etappes" waarin Nacer Bouhanni zich weer liet gelden in de eerste sprint uiteindelijk werd Degenkolb de beste sprinter van de Vuelta 2014 en had Bouhanni zijn graantje meegepakt.

Alberto Contador was de allerbeste met Chris Froome als goede tweede en ook petje af voor Valverde die het hele seizoen al in topvorm is. Contador heeft deze overwinning meer dan verdiend hij was de beste klimmer en tijdrijder van de favorieten. Tel daarbij de twee etappe zeges op en een betere winnaar was er niet. Deze Vuelta was een waar spektakel stuk alleen de allerlaatste tijdrit had niet gehoeven na zoveel bergen is het klassement wel gemaakt. Verder hebben de favorieten gevochten voor wat ze waard waren en was Contador uit eindelijk de sterkste.

De Nederlanders in de Vuelta 2014

Met Kelderman en Gesink hadden we een paar kleppers die in de bergen vooraan mee kunnen doen voor het klassement. Kelderman kon in het begin nog goed volgen maar zakte er daarna toch doorheen 2 grote Rondes is toch teveel voor het jonge talent al is een uiteindelijke 14de plaats in het Algemeen klassement zeker niet slecht. De andere Nederlander deed het beter dan verwacht : Robert Gesink was weer als vanouds na zo'n zware operatie aan je hart en dan nu alweer top tien rijden(vergeet niet hoe dit geestelijk zou kunnen door werken) helaas moest hij wegens prive omstandigheden een paar ritten eerder afstappen anders had hij zeker top 10 behouden of beter.

Ploegentijdrit

De Vuelta 2014 begon met een ploegentijdrit van 12,6 kilometer en gedeeltelijk vlak en bezaaid met rotondes.


Uitslag etappe 1: Jerez de la Frontera (12,6 km)

1. Movistar in 14m13s
2. Team Cannondale op 6s
3. Orica-GreenEDGE z.t.
4. Trek Factory Racing op 9s
5. Omega Pharma-Quick Step op 11s
6. Giant-Shimano op 16s
7. Tinkoff-Saxo op 19s
8. Belkin Pro Cycling z.t.
9. BMC Racing op 21s
10. Lampre-Merida op 25s

Algemeen klassement na etappe 1
1. Jonathan Castroviejo (Movistar)
2. Alejandro Valverde (Movistar) z.t.
3. Andrej Amador (Movistar) z.t.
4. Imanol Erviti (Movistar) z.t.
5. Javier Moreno (Movistar) z.t.
6. Nairo Quintana (Movistar) z.t.
7. Gorka Izaguirre (Movistar) z.t.
8. Adrian Malori (Movistar) op 4s
9. José Herrada (Movistar) op 6s
10.Damiano Caruso (Cannondale) z.t.

Uitslag etappe 2: Algeciras - San Fernando (174,4km)
1. Nacer Bouhanni (FDJ.fr) 
2. John Degenkolb (Giant-Shimano) allen z.t.
3. Roberto Ferrari (Lampre-Merida)
4. Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)
5. Fernando Lasca (Caja Rural-RGA)
6. Oscar Gatto (Cannondale)
7. Yauheni Hutarovich (AG2R La Mondiale)
8. Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step)
9. Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling)
10. Matteo Pelucchi (IAM Cycling)

Algemeen klassement na etappe 2
1. Alejandro Valverde (Movistar Team)
2. Nairo Quintana (Movistar Team)
3. Andrey Amador (Movistar Team)
4. Jonathan Castroviejo (Movistar Team)
5. Imanol Erviti (Movistar Team)
6. Gorka Izagirre (Movistar Team)
7. Oscar Gatto (Cannondale) op 6s
8. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
9. Damiano Caruso (Cannondale)
10. Maciej Bodnar (Cannondale)

Uitslag etappe 3: Cádiz - Arcos de la Frontera (188 km)
1. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
2. Daniel Martin (Garmin-Sharp) allen zt.
3. Joaquim Rodriguez (Katusha)
4. Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling)
5. Paul Martens (Belkin Pro Cycling)
6. Cadel Evans (BMC)
7. Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale)
8. Nacer Bouhanni (FDJ.fr)
9. Daniel Moreno (Katusha)
10.Chris Froome (Team Sky)

Algemeen klassement na etappe 3
1. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
2. Nairo Quintana (Movistar Team) op 4s
3. Alejandro Valverde (Movistar Team) op 11s
4. Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick-Step) op 15s
5. Damiano Caruso (Cannondale) op 17s
6. Esteban Chaves Rubio (Orica-GreenEDGE) z.t.
7. George Bennett (Cannondale) op 20s
8. Julian David Arredondo Moreno (Trek Factory Racing) z.t.
9. Haimar Zubeldia (Trek Factory Racing) z.t.
10.Gianluca Brambilla (Omega Pharma-Quick-Step) op 22s

Uitslag etappe 4: Mairena del Alcor - Córdoba (164,7km)
1. John Degenkolb (Giant-Shimano)
2. Vicente Reynes (IAM Cycling)
3. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
4. Damiano Caruso (Cannondale)
5. Daniel Martin (Garmin Sharp)
6. Alexandr Kolobnev (Katusha)
7. Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale)
8. Valerio Conti (Lampre-Merida)
9. Bob Jungels (Trek Factory Racing)
10. Fabio Aru (Astana)

Algemeen klassement na etappe 4
1. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
2. Nairo Quintana (Movistar Team) op 8s
3. Alejandro Valverde (Movistar Team) op 15s 
4. Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick-Step) op 19s 
5. Damiano Caruso (Cannondale) op 21s
6. Esteban Chaves Rubio (Orica-GreenEDGE) z.t.
7. George Bennett (Cannondale)
8. Haimar Zubeldia (Trek)
9. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 27s
10. Wilco Kelderman (Belkin)

Uitslag etappe 5: Priego de Córdoba - Ronda (180km)
1. John Degenkolb (Giant-Shimano) 
2. Nacer Bouhanni (FDJ.fr) allen in z.t.
3. Moreno Hofland (Belkin)
4. Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)
5. Paul Martens (Belkin)
6. Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale)
7. Philippe Gilbert (BMC)
8. Vicente Reynes (IAM Cycling)
9. Kristian Sbaragli (MTN - Qhubeka)
10.Roberto Ferrari (Lampre-Merida)

Algemeen klassement na etappe 5
1. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE) 
2. Nairo Quintana (Movistar Team) op 13s
3. Alejandro Valverde (Movistar Team) op 20s 
4. Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick-Step) op 24s 
5. Damiano Caruso (Cannondale) op 26s
6. Esteban Chaves Rubio (Orica-GreenEDGE) in z.t.
7. Haimar Zubeldia (Trek Factory Racing) op 29s
8. Wilco Kelderman (Belkin) op 32s
9. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in z.t.
10.Robert Gesink (Belkin) in z.t.

Uitslag etappe 6: Benalmádena - La Zubia (167,1 km)
1. Alejandro Valverde (Movistar Team)
2. Chris Froome (Team Sky) in z.t.
3. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in z.t.
4. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 8s
5. Nairo Quintana (Movistar Team) op 12s
6. Fabio Aru (Astana Pro Team) op 18s
7. Johan Chavez (Orica-GreenEdge) op 25s
8. Daniel Navarro (Cofidis Solutions) in z.t.
9. Mikel Nieve (Team Sky) op 32s
10. Robert Gesink (Belkin) op 33s

Algemeen klassement na etappe 6
1. Alejandro Valverde (Movistar Team)
2. Nairo Quintana (Movistar Team) op 15s
3. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 18s
4. Chris Froome (Team Sky) op 22s
5. Johan Chavez (Orica-GreenEdge) op 41s
6. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 45s
7. Robert Gesink (Belkin) op 55s
8. Fabio Aru (Astana Pro Team) op 58s
9. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 1.02
10. Wilco Kelderman (Belkin) op 1.06

Uitslag etappe 7: Alhendín - Alcaudete (169 km)
1. Alessandro De Marchi (Cannondale) 
2. Ryder Hesjedal (Garmin Sharp) op 1.34
3. Hubert Dupont (AG2R La Mondiale) op 1.35
4. Johann Tschopp (IAM Cycling)
5. Philippe Gilbert (BMC Racing) op 2.17
6. Daniel Martin (Garmin Sharp)
7. Chris Froome (Team Sky) op 2.18
8. Gianluca Brambilla (Omega Pharma Quick-Step) op 2.20
9. Alejandro Valverde (Movistar)
10.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)

Algemeen klassement na etappe 7
1. Alejandro Valverde (Movistar Team) in 26u52m20s
2. Nairo Quintana (Movistar Team) op 15s
3. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 18s
4. Chris Froome (Team Sky) op 20s
5. Johan Chavez (Orica-GreenEdge) op 41s
6. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 45s
7. Robert Gesink (Belkin) op 55s
8. Fabio Aru (Astana Pro Team) op 58s
9. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 1.02
10.Wilco Kelderman (Belkin) op 1.06

Uitslag etappe 8: Baeze - Albacete (207 km)
1. Nacer Bouhanni (FDJ.fr)
2. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE) allen z.t.
3. Peter Sagan (Cannondale)
4. John Degenkolb (Giant-Shimano)
5. Greg Henderson (Lotto-Belisol)
6. Robert Wagner (Belkin Pro Cycling)
7. Kristian Sbaragli (MTN-Qhubeka)
8. Roberto Ferrari (Lampre-Merida)
9. Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step)
10.Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)

Algemeen klassement na etappe 8
1. Alejandro Valverde (Movistar Team) 
2. Nairo Quintana (Movistar Team) op 15s
3. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 18s
4. Chris Froome (Team Sky) op 20s
5. Johan Chavez (Orica-GreenEdge) op 41s
6. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 45s
7. Robert Gesink (Belkin) op 55s
8. Fabio Aru (Astana Pro Team) op 58s
9. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 1.02
10. Wilco Kelderman (Belkin) op 1.06

Uitslag etappe 9: Carboneras de Guadazaón - Aramón Valdelinares (185km)
1. Winner Anacona (Lampre-Merida) in 4u34m14s
2. Alexey Lutsenko (Astana) op 45s
3. Damiano Cunego (Lampre-Merida) op 50s
4. Javier Moreno (Movistar) op 1.04
5. Peio Bilbao (Caja Rural-RGA Seguros) op 1.12
6. Jérôme Coppel (Cofidis, Crédit Solutions) op 1.21
7. Ryder Hesjedal (Garmin-Sharp) op 1.33
8. Adam Hansen (Lotto-Belisol) op 1.45
9. Bob Jungels (Trek Factory Racing) op 1.49
10. Fabio Felline (Trek Factory Racing) op 2.08

Algemeen klassement na etappe 9
1. Nairo Quintana (Movistar)
2. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo Bank) op 3s
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 8s
4. Winner Anacona (Lampre-Merida) op 9s
5. Chris Froome (Team Sky) op 28s
6. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 30s
7. Fabio Aru (Astana) op 1.06
8. Robert Gesink (Belkin) op 1.19s
9. Rigoberto Urán (Omega Pharma-Quick Step) op 1.26
10. Warren Barguil (Giant-Shimano) z.t.

Uitslag etappe 10: Real Monasterio de Santa María de Veruela - Borja (36,7 km)
1. Tony Martin (Omega Pharma Quick Step)
2. Rigoberto Uran (Omega Pharma Quick Step) op 15s
3. Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) op 18s
4. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 39s
5. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 48s
6. Cadel Evans (BMC Racing) op 49s
7. Vasil Kiryienka (Team Sky) op 58s
8. Alejandro Valverde (Movistar) op op 1.01
9. Jesse Sergent (Trek Factory Racing) op 1.13
10. Chris Froome (Team Sky) op 1.32

Algemeen klassement na etappe 10
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 27s
3. Rigoberto Uran (Omega Pharma Quick Step) op 59s
4. Winner Anacona (Lampre-Merida) op 59s
5. Chris Froome (Team Sky) op 1.18
6. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 1.37
7. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 1.41
8. Fabio Aru (Astana) op 2.27
9. Robert Gesink (Belkin) op 2.38
10. Damiano Caruso (Cannondale) op 2.59
12.Wilco Kelderman (Belkin) op 3.29

Uitslag etappe 11: Pamplona - Santuario de San Miguel de Aralar (153.4 km)
1. Fabio Aru (Astana)
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 6s
3. Joaquim Rodriguez (Katusha) in z.t.
4. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in z.t.
5. Chris Froome (Team Sky) op 7s
6. Rigoberto Uran (Omega Pharma - Quick-Step) op 13s
7. Samuel Sanchez (BMC) op 15s
8. Daniel Martin (Garmin-Sharp) in z.t.
9. Daniel Navarro (Cofidis) op 16s
10.Robert Gesink (Belkin) op 21s

Algemeen klassement na etappe 11
1. Alberto Contador
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 20s
3. Rigoberto Uran (Omega Pharma Quick Step) op 1.08
4. Chris Froome (Team Sky) op 1.21
5. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 1.35
6. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 1.52
7. Fabio Aru (Astana) op 2.13
8. Winner Anacona (Lampre-Merida) op 2.22
9. Robert Gesink (Belkin) op 2.55
10.Damiano Caruso (Cannondale) op 3.51

Uitslag etappe12: Logroño - Logroño (166,4km)
1. John Degenkolb (Giant-Shimano)
2. Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step)
3. Jacopo Guarnieri (Astana)
4. Peter Sagan (Cannondale)
5. Maximiliano Ariel Richeze (Lampre-Merida)
6. Yannick Martinez (Team Europcar)
7. Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale)
8. Fabian Cancellara (Trek Factory Racing)
9. Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)
10.Guillaume Boivin (Cannondale)

Algemeen klassement na etappe 12
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 20s
3. Rigoberto Uran (Omega Pharma Quick Step) op 1.08
4. Chris Froome (Team Sky) op 1.20
5. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 1.35
6. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 1.52
7. Fabio Aru (Astana) op 2.13
8. Winner Anacona (Lampre-Merida) op 2.22
9. Robert Gesink (Belkin) op 2.55
10.Damiano Caruso (Cannondale) op 3.51
14.Wilco Kelderman (Belkin) op 5.00

Uitslag etappe 13: Belorado - Obregón (188,7 km)
1. Daniel Navarro (Cofidis)
2. Dani Moreno (Katusha) op 2s
3. Wilco Kelderman (Belkin) op 2s
4. Alejandro Valverde (Movistar) op 5s
5. Nacer Bouhanni (FDJ.fr)
6. Damiano Caruso (Cannondale)
7. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
8. Robert Gesink (Belkin)
9. Daniel Martin (Garmin Sharp)
10.Gianluca Brambilla (Omega Pharma-Quick Step)

Algemeen klassement na etappe 13
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 20s
3. Rigoberto Uran (Omega Pharma Quick Step) op 1.08
4. Chris Froome (Team Sky) op 1.20
5. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 1.35
6. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 1.52
7. Fabio Aru (Astana) op 2.13
8. Winner Anacona (Lampre-Merida) op 2.37
9. Robert Gesink (Belkin) op 2.55
10.Damiano Caruso (Cannondale) op 3.51
13.Wilco Kelderman (Belkin) op 4.53

Uitslag etappe 14: Santander - La Camperona (200,8 km)
1. Ryder Hesjedal (Garmin Sharp) 
2. Oliver Zaugg (Tinkoff-Saxo) op 10s
3. Manol Erviti (Movistar) op 30s
4. Alexandr Kolobnev (Team Katusha) op 39s
5. Louis Meintjes (MTN-Qhubeka) op 42s
6. Bart De Clerq (Lotto Belisol) op 52s
7. Romain Sicard (Europcar) op 1.44
8. David Arroyo (Caja Rural-RGA) op 2.02
9. Carlos Verona (Omega Pharma-Quick Step) op 2.15
10.Chris Froome (Sky) op 2.36
24.Robert Gesink (Belkin) op 4.02
26.Wilco Kelderman (Belkin) op 4.08

Algemeen klassement na etappe 14
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in 54u20m16s
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 42s
3. Chris Froome (Sky) op 1.13
4. Joaquin Rodriguez (Team Katusha) op 1.29
5. Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step) op 2.07
6. Fabio Aru (Astana) op 2.15
7. Samuel Sanchez (BMC) op 3.26
8. Robert Gesink (Belkin) op 4.14
9. Winner Anacona (Lampre-Merida) op 4.36
10.Daniel Martin (Garmin Sharp) op 4.37
14.Wilco Kelderman (Belkin) op 6.18

Uitslag etappe 15: Oviedo - Lagos de Covadonga (152.2 km)
1. Prezymyslaw Niemiec (Lampre-Merida) 
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 5s
3. Joaquin Rodriguez (Katusha) z.t.
4. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 10s
5. Fabio Aru (Astana) op 17s
6. Chris Froome (Team Sky) z.t.
7. Daniel Martin (Garmin-Sharp) op 28s
8. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 44s
9. Rigoberto Uran (Omega Pharma - Quick Step) op 1.00
10. Giampaolo Caruso (Katusha) op 1.02
11. Robert Gesink (Belkin Pro Cycling) op 1.07
21. Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling) op 3.00

Algemeen klassement na etappe 14
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) in
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 31s
3. Chris Froome (Sky) op 1.20
4. Joaquin Rodriguez (Team Katusha) z.t.
5. Fabio Aru (Astana) op 2.22
6. Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step) op 2.57
7. Daniel Martin (Garmin Sharp) op 4.55
8. Samuel Sanchez (BMC) op 5.02
9. Robert Gesink (Belkin) op 5.11
10.Warren Barguil (Giant-Shimano) op 6.36
15. Wilco Kelderman (Belkin) op 9.08

Uitslag etappe 16: San Martín del Rey Aurelio - La Farrapona. Lagos de Somiedo (160.5 km)
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) 
2. Chris Froome (Team Sky) op 15s
3. Alessandro Di Marchi (Cannondale) op 50s
4. Alejandro Valverde (Movistar) op 55s
5. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 59s
6. Fabio Aru (Astana) op 1.06
7. Daniel Martin (Garmin Sharp) op 1.12
8. Robert Gesink (Belkin) op 1.22
9. Samuel Sanchez (BMC) op 1.43
10.Ryder Hesjedal (Garmin Sharp) op 1.48

Algemeen klassement na etappe 16
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) 
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 1.36
3. Chris Froome (Sky) op 1.39
4. Joaquin Rodriguez (Team Katusha) op 2.29
5. Fabio Aru (Astana) op 3.38
6. Daniel Martin (Garmin Sharp) op 6.17
7. Robert Gesink (Belkin) op 6.43
8. Samuel Sanchez (BMC) op 6.55
9. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 8.37
10. Damiano Caruso (Cannondale) op 9.10

Uitslag etappe 17: Ortigueira - A Coruña (190.7km)
1. John Degenkolb (Giant-Shimano)
2. Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
3. Fabian Cancellara (Trek Factory Racing)
4. Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)
5. Roberto Ferrari (Lampre-Merida)
6. Koldo Fernandez (Garmin-Sharp)
7. Geoffrey Soupe (FDJ.fr)
8. Danilo Wyss (BMC)
9. Damiano Caruso (Cannondale)
10. Vicente Reynes (IAM Cycling)

Algemeen klassement na etappe 17
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) 
2. Alejandro Valverde (Movistar) op 1.36
3. Chris Froome (Sky) op 1.39
4. Joaquin Rodriguez (Team Katusha) op 2.29
5. Fabio Aru (Astana) op 3.38
6. Daniel Martin (Garmin Sharp) op 6.17
7. Robert Gesink (Belkin) op 6.43
8. Samuel Sanchez (BMC) op 6.55
9. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 8.37
10. Damiano Caruso (Cannondale) op 9.10

Uitslag etappe 18: A Estrada - Monte Castrove (157 km)
1. Fabio Aru (Astana) i
2. Chris Froome (Sky) op 1s
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 13s
4. Joaquim Rodriguez (Katusha)
5. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
6. Samuel Sanchez (BMC) op 17s
7. Daniel Navarro (Cofidis) op 33s
8. Daniel Moreno (Katusha) op 48s
9. Damiano Caruso (Cannondale) op 48s
10.Warren Barguil (Giant-Shimano) op 48s
24. Wilco Kelderman op 2.42

Algemeen klassement na etappe 18
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Chris Froome (Sky) op 1.19
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 1.32
4. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 2.29
5. Fabio Aru (Astana) op 3.15
6. Daniel Martin (Garmin-Sharp) op 6.52
7. Samuel Sanchez (BMC) op 6.59
8. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 9.12
9. Daniel Navarro (Cofidis) op 9.44
10.Damiano Caruso (Cannondale) op 9.45
14.Wilco Kelderman op 20.05

Uitslag etappe 19: Salvaterre do Miño - Cangas do Morrazo (157 km)
1. Adam Hansen (Lotto Belisol)
2. John Degenkolb (Giant-Shimano) op 5s
3. Filippo Pozzato (Lampre-Merida)
4. Yannick Martinez (Team Europcar)
5. Michael Matthews (Orica-GreenEdge)
6. Geoffrey Soupe (FDJ.fr)
7. Paul Martens (Belkin)
8. Jasper Stuyven (Trek Factory Racing)
9. Romain Hardy (Cofidis)
10.Damiano Caruso (Cannondale)

Algemeen klassement na etappe 19
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Chris Froome (Sky) op 1.19
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 1.32
4. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 2.29
5. Fabio Aru (Astana) op 3.15
6. Daniel Martin (Garmin-Sharp) op 6.52
7. Samuel Sanchez (BMC) op 6.59
8. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 9.12
9. Daniel Navarro (Cofidis) op 9.44
10.Damiano Caruso (Cannondale) op 9.45
14.Wilco Kelderman op 20.05

 

Uitslag etappe 20: Santo Estevo De Ribas De Sil - Puerto De Ancares (185,7 km)
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Chris Froome (Team Sky) op 16s
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 57s
4. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 1.18
5. Fabio Aru (Astana) op 1.21
6. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 2.51
7. Giampaolo Caruso (Katusha) op 2.55
8. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 2.58
9. Daniel Navarro (Cofidis) op 3.15
10. Damiano Caruso (Cannondale) op 3.20
15.Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling) op 5.21

Klassement na etappe 20
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Chris Froome (Team Sky) op 1.37
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 2.35
4. Joaquin Rodriguez (Katusha) op 3.57
5. Fabio Aru (Astana) op 4.46
6. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 10.07
7. Daniel Martin (Garmin-Sharp) op 10.24
8. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 12.13
9. Daniel Navarro (Cofidis) op 13.09
10.Damiano Caruso (Cannondale) op 13.15
15.Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling) op 25.36

Uitslag etappe 21: Santiago de Compostela - Santiago de Compostela (9,7 km)
1. Adriano Malori (Movistar)
2. Jesse Sergent (Trek Factory Racing) op 8s
3. Rohan Dennis (BMC Racing) op 9s
4. Vasil Kiryienka (Team Sky) op 17s
5. Jimmy Engoulvent (Europcar) op 18s
6. Sergei Chernetchkii (Katusha) z.t.
7. Maciej Bodnar (Cannondale) z.t.
8. Alexey Lutsenko (Astana) z.t.
9. Jasper Stuyven (Trek Factory Racing) op 19s
10.Damien Gaudin (AG2R La Mondiale)

Eindklassement Vuelta 2014
1. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
2. Chris Froome (Team Sky) op 1.10
3. Alejandro Valverde (Movistar) op 1.50
4. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 3.25
5. Fabio Aru (Astana) op 4.48
6. Samuel Sanchez (BMC Racing) op 9.30
7. Daniel Martin (Garmin-Sharp) op 10.38
8. Warren Barguil (Giant-Shimano) op 11.50
9. Damiano Caruso (Cannondale) op 12.50
10.Dani Navarro (Cofidis) op 13.02
14.Wilco Kelderman (Belkin) op 25.04