Vanaf 6 april tot en met 11 april was de Ronde van Baskenland.Vorige editie won hier de in supervorm verkerende Alberto Contador voor Kwiatkowski.Dit jaar was het Joaquim Rodriquez die er met de overwinning vandoor ging. Met ook twee etappe overwinningen is het meer dan verdient. Ook Mollema zat tot zijn valpartij goed voorin maar moest met blessures afstappen. Gelukkig kleurde Dumoulin de ronde nog oranje door de afsluitende tijdrit te winnen.

ETAPPE 1 IN DE RONDE VAN BASKENLAND 2015

1. Michael Matthews
2. Michal Kwiatkowski
3. Ilnur Zakarin (Rus) z.t.
4. Kevin Reza (Fra) z.t.
5. Tony Gallopin
6. Julien Simon (Fra) z.t.
7. Fabio Felline (Fra) z.t.
8. Valerio Agnoli
9. Petr Vakoc (Tsj) z.t.
10. Daniel Moreno

ALGEMEEN KLASSEMENT

1. Michael Matthews (Aus)
2. Michal Kwiatkowski (Pol) z.t.
3. Ilnur Zakarin (Rus) z.t.
4. Kevin Reza (Fra) z.t.
5. Tony Gallopin (Fra) z.t.
6. Julien Simon (Fra) z.t.
7. Fabio Felline (Fra) z.t.
8. Valerio Agnoli (Ita) z.t.
9. Petr Vakoc (Tsj) z.t.
10. Daniel Moreno (Spa) z.t.

ETAPPE 2

1.Fabio Felline (Trek Factory Racing)
2.Michael Matthews (Orica-GreenEDGE) allen z.t.
3.Tony Gallopin (Lotto Soudal)
4.Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step)
5.Philippe Gilbert (BMC)
6.Kévin Réza (FDJ)
7.Julien Simon (Cofidis)
8.Pello Bilbao (Caja Rural)
9.Valerio Agnoli (Astana)
10.Gianni Meersman (Etixx-Quick-Step)
.

KLASSEMENT

1.Michael Matthews (Orica-GreenEDGE)
2.Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step) allen z.t.
3.Fabio Felline (Trek Factory Racing)
4.Tony Gallopin (Lotto Soudal)
5.Kévin Réza (FDJ)
6.Julien Simon (Cofidis)
7.Valerio Agnoli (Astana)
8.Pello Bilbao (Caja Rural)
9.Daniel Moreno (Katusha)
10.Peter Vakoc (Etixx-Quick-Step)

ETAPPE 3

1.Joaquim Rodriguez (Katusha)
2.Sergio Luis Henao (Sky) z.t.
3.Nairo Quintana (Movistar) z.t.
4.Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step) op 7s
5.Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) z.t.
6.Michele Scarponi (Astana) z.t.
7.Samuel Sanchez (BMC) z.t.
8.Simon Yates (Orica-GreenEDGE) op 10s
9.Simon Spilak (Katusha) z.t.
10.Tejay van Garderen (BMC) z.t.

KLASSEMENT

1.Sergio Luis Henao (Sky)
2.Joaquim Rodriguez (Katusha) z.t.
3.Nairo Quintana (Movistar) z.t.
4.Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step) op 7s
5.Samuel Sanchez (BMC) z.t.
6.Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) z.t.
7.Michele Scarponi (Astana) z.t.
8.Daniel Moreno (Katusha) op 10s
9.Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) z.t.
10.Tejay van Garderen (BMC) z.t.

ETAPPE 4

1.Joaquim Rodriguez(Spa)
2.Bauke Mollema (Ned) z.t.
3.Simon Yates (GB) z.t.
4.Jon Izagirre (Spa) z.t.
5.Segio Henao (Col) z.t.
6.Michele Scarponi (Ita) z.t.
7.Nairo Quintana (Col) z.t.
8.Ilnur Zakarin (Spa) z.t.
9.Rui Costa (Por) z.t.
10.Thibaut Pinot (Fra) z.t.

ALGEMEEN KLASSEMENT

1. Sergio Henao (Col)
2. Joaquim Rodriguez (Spa) z.t.
3. Nairo Quintana (Col) z.t.
4. Michele Scarponi (Ita) 7s
5. Bauke Mollema (Ned) 10s
6. Ilnur Zakarin (Rus) z.t.
7. Tejay van Garderen (VS) z.t.
8. Jon Izagirre (Spa) z.t.
9. Simon Yates (GB) z.t.
10.Simon Spilak (Slo) z.t.

ETAPPE 5

1.Mikel Landa (Astana)
2.Tim Wellens (Lotto-Soudal) op 3s
3.Thomas Danielson (Cannondale-Garmin) op 16s
4.Rein Taaramae (Astana) op 28s
5.Tony Gallopin (Lotto-Soudal) op 38s
6.Simon Yates (Orica-GreenEDGE) op 53s”
7.Sergio Henao (Sky) op 56s
8.Joaquim Rodriguez (Katusha) op 56s
9.Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Garmin) op 1.05
10.Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) op 1.06

KLASSEMENT

1.Sergio Henao (Sky)
2.Joaquim Rodriguez (Katusha) z.t.
3.Simon Yates (Orica-GreenEDGE) op 7s
4.Nairo Quintana (Movistar) op 12s
5.Michele Scarponi (Astana) op 22s
6.Simon Spilak (Katusha) op 22s
7.Ilnur Zakarin (Katusha) op 28s
8.Ion Izagirre (Movistar) op 28s
9.Tejay Van Garderen (BMC) op 36
10.Thibaut Pinot (FDJ) op 36s

ETAPPE 6

1.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)
2.Joaquim Rodríguez (Katusha) op 4s
3.Ion Izagirre (Movistar) op 5s
4.Sergio Henao (Sky) op 17s
5.Benat Intxausti (Movistar) op 21s
6.Fabio Felline (Trek Factory Racing) op 23s
7.Nairo Quintana (Movistar) op 30s
8.Rein Taaramae (Astana) op 36s
9.Rui Costa (Lampre-Merida) op 34s
10.Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) op 37s

EINDKLASSEMENT

1.Joaquim Rodri­guez (Katusha)
2.Sergio Henao (Sky) op 13s
3.Ion Izagirre (Movistar) op 29s
4.Nairo Quintana (Movistar) op 38s
5.Simon Yates (Orica-GreenEDGE) op 46s
6.Michele Scarponi (Lampre-Merida) op 1.06
7.Rui Costa (Lampre-Merida) op 1.14
8.Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) op 1.15
9.Ilnur Zakarin (Katusha) op 1.25
10.Thibaut Pinot (FDJ) op 1.33