Van 23 tot en met 29 maart wordt de Ronde van Catalonië gereden. Deze rittenkoers werd de vorige editie gewonnen door Joaquim Rodriguez voor Alberto Contador.Dit seizoen doet Joaquim Rodriguez niet mee wegens maagproblemen. De grote kanshebber voor de overwinning is Valverde

Top 10 van het eindklassement 2014:

1. Joaquin Rodriguez (Katusha) in 29.41.34
2. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) 4s
3. Tejay Van Garderen (BMC Racing) 7s
4. Romain Bardet (AG2R La Mondiale) 10s
5. Nairo Quintana (Movistar) z.t.
6. Chris Froome (Sky) 17s
7. Andrew Talansky (Garmin-Sharp) 18s
8. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) 26s
9. Warren Barguil (Giant-Shimano) 42s
10.Robert Kiserlovski (Trek) 48s

ETAPPE 1

1. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
2. Pierre Rolland (Europcar) z.t.
3. Bart De Clercq (Lotto Soudal) op 2s
4. Tosh van der Sande (Lotto Soudal) op 2.40
5. Julien Alaphilippe (Etixx-Quick-Step) z.t.
6. Paolo Tiralongo (Astana)
7. Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert)
8. Bryan Coquard (Europcar)
9. Carlos Barbero (Caja Rural-Seguros RGA)
10.Julien Simon (Cofidis)

KLASSEMENT

1. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
2. Pierre Rolland (Europcar) 4s
3. Bart De Clercq (Lotto Soudal) 8s
4. Wout Poels (Sky) 2.47
5. Nicolas Roche (Sky) 2.48
6. Chris Froome (Sky) 2.49
7. Tosh van der Sande (Lotto Soudal) 2.50
8. Julien Alaphilippe (Etixx-Quick-Step) z.t.
9. Paolo Tiralongo (Astana)
10. Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert)

Doordat het tijdsverschil verkeerd aan het peloton was doorgegeven hield de kopgroep een redelijke voorsprong tot aan de finish. Waardoor de uiteindelijke winnaar misschien wel uit deze kopgroep zal komen. Op Rolland pak je niet eventjes dik twee minuten terug.

ETAPPE 2

1. Alejandro Valverde (Movistar)
2. José Joaquin Rojas (Movistar)  z.t.
3. Martin Elmiger (IAM Cycling)
4. Jonathan Hivert (Bretagne Environment)
5. Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo)
6. Julien Simon (Cofidis)
7. Eduard Prades (Caja Rural)
8. Fabio Silvestre (Trek Factory Racing)
9. Pavel Kochetkov (Katusha)
10. Davide Malacarne (Astana)

KLASSEMENT

1. Maciej Paterski  (CCC Sprandi Polkowice)
2. Pierre Rolland (Europcar) op 4s
3. Bart De Clercq (Lotto Soudal) 8s
4. Alejandro Valverde (Movistar) 2.40
5. José Joaquin Rojas (Movistar) 2.44
6. Martin Elmiger (IAM Cycling) 2.46
7. Wout Poels (Sky) 2.47
8. Nicolas Roche (Sky) 2.48
9. Daniel Martin (Cannondale-Garmin) 2.49
10.Julien Simon (Cofidis) 2.50

ETAPPE 3

1.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)
2.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 3s
3.Daniel Martin (Cannondale-Garmin)
4.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
5.Fabio Aru (Astana)
6.Richie Porte (Sky)
7.Andrew Talansky (Cannondale-Garmin)
8.Diego Rosa (Astana) op 22s
9.Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) z.t.
10.Alberto Losada (Katusha) z.t.

KLASSEMENT

1.Pierre Rolland (Europcar)
2.Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 1.08
3.Bart De Clercq (Lotto Soudal) op 1.16
4.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 2.11
5.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 2.21
6.Daniel Martin (Cannondale-Garmin) op 2.22
7.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 2.27
8.Richie Porte (Sky)
9.Fabio Aru (Astana)
10.Andrew Talansky (Cannondale-Garmin)

ETAPPE 4

1.Tejay van Garderen (BMC)
2.Richie Porte (Sky) op 2s
3.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 8s
4.Daniel Martin (Cannondale-Garmin) z.t.
5.Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo)
6.Darwin Atapuma (BMC) op 11s
7.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 15s
8.Alejandro Valverde (Movistar) op 19s
9.Vasil Kiryienka (Sky) op 21s
10.Rafael Valls (Lampre-Merida) z.t.

KLASSEMENT

1.Bart De Clercq (Lotto Soudal)
2.Richie Porte (Sky) op 21s
3.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 26s
4.Daniel Martin (Cannondale-Garmin) op 27s
5.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 28s
6.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 45s
7.Fabio Aru (Astana) op 48s
8.Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) op 51s
9.Alejandro Valverde (Movistar) op 52s
10.Darwin Atapuma (BMC) op 54s

ETAPPE 5

1. Alejandro Valverde (Movistar)
2. Rigoberto Uran (Etixx Quick Step) op 5s
3. Paolo Tiralongo (Astana) z.t.
4. Richie Porte (Team Sky)
5. Fabio Aru (Astana)
6. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)
7. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo)
8. David Lopez (Team Sky) 12s
9. Darwin Atapuma (BMC) 15s
10.Tejay van Garderen (BMC) 22s

KLASSEMENT

1. Richie Porte (Team Sky)
2. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 5s
3. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 7s
4. Alejandro Valverde (Movistar) op 16s
5. Rigoberto Uran (Etixx Quick Step) op 18s
6. Fabio Aru (Astana) op 27s
7. Darwin Atapuma (BMC) op 33s
8. Rafael Valls (Lampre Merida) op 43s
9. Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo)  1.09
10. Daniel Martin (Cannondale Garmin) 1.35

ETAPPE 6

1.Sergei Chernetckii (Katusha)
2.Julian Alaphilippe  (Etixx-Quick-Step)
3.Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
4.Marc Soler (Movistar)
5.Jonathan Hivert (Bretagne  Environnement)
6.Tejay van Garderen (BMC)
7.Georg Preidler (Giant-Alpecin)
8.Rudy Molard (Cofidis)
9.Thomas Danielson (Cannondale-Garmin) 3s
10.Carlos Verona (Etixx-Quick-Step)

KLASSEMENT

1.Richie Porte (Team Sky)
2.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 5s
3.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) op 7s
4.Alejandro Valverde (Movistar) 16s
5.Rigoberto Uran (Etixx Quick Step) 18s
6.Fabio Aru (Astana) 27s
7.Darwin Atapuma (BMC) 33s
8.Rafael Valls (Lampre Merida) 43s
9.Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) op 1.09
10.Daniel Martin (Cannondale - Garmin) op 1.35

ETAPPE 7

1.Alejandro Valverde (Movistar)
2.Bryan Coquard (Europcar)
3.Sergei Chernetckii (Katusha)
4.Jarlinson Pantano (IAM Cycling)
5.Romain Hardy (Cofidis)
6.José Joaquin Rojas (Movistar)
7.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step)
8.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)
9.Rafael Valls (Lampre-Merida)
10.Gianluca Brambilla (Etixx-Quick-Step)

EINDKLASSEMENT

1.Richie Porte (Sky)
2.Alejandro Valverde (Movistar) 4s
3.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) 5s
4.Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) 7s
5.Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) 18s
6.Fabio Aru (Astana) 27s
7.Darwin Atapuma (BMC) 33s
8.Rafael Valls (Lampre-Merida) 43s
9.Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) op 1.09
10.Daniel Martin (Cannondale-Garmin) op 1.35