STARTLIJST TOUR DOWN UNDER 2015

 


Uitslag etappe 1: Tanunda - Campbelltown (132,6 km)
1.Jack Bobdridge (UniSA-Australia)
2.Lieuwe Westra (Astana) allen z.t.
3.Luke Durbridge (Orica-GreenEDGE)
4.Maxim Belkov (Katusha)
5.Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida)
6.Gianni Meersman (Etixx-Quick-Step)
7.Juan José Lobato (Movistar)
8.Heinrich Haussler (IAM Cycling)
9.Steele von Hoff (UniSA-Australia)
10.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE)

Algemeen klassement na etappe 1
1.Jack Bobdridge (UniSA-Australia)
2.Lieuwe Westra (Astana) op 4s
3.Luke Durbridge (Orica-GreenEDGE) op 6s
4.Maxim Belkov (Katusha) op 10s
5.Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida) op 13s
6.Gianni Meersman (Etixx-Quick-Step) z.t.
7.Juan José Lobato (Movistar) z.t.
8.Heinrich Haussler (IAM Cycling) z.t.
9.Steele von Hoff (UniSA-Australia) z.t.
10.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) z.t.

Uitslag etappe 2: Unley - Stirling (150,5 km)
1.Juan José Lobato (Movistar) in 3u42m24s
2.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) allen z.t.
3.Gorka Izaguirre (Movistar)
4.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)
5.Cadel Evans (BMC)
6.Luis Leon Sanchez (Astana)
7.Richie Porte (Team Sky)
8.Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida)
9.Nathan Haas (Cannondale-Garmin)
10.Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale)

Algemeen klassement na etappe 2
1.Jack Bobridge (UniSA-Australia) in 6u41m55s
2.Juan José Lobato (Movistar) op 3s
3.Lieuwe Westra (Astana) op 4s
4.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) op 7s
5.Gorka Izaguirre (Movistar) op 9s
6.Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida) op 13s
7.Gianni Meersman (Etixx-Quick-Step) z.t.
8.Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale) z.t.
9.Nathan Haas (Cannondale-Garmin) z.t.
10.Cadel Evans (BMC) z.t.

Uitslag etappe 3: Norwood - Paracombe (143,2km)
1.Rohan Dennis BMC Racing) in 3u35m00s
2.Cadel Evans (BMC Racing) op 3s
3.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)
4.Maxime Bouet (Etixx-Quick-Step) op 5s
5.Michael Rogers (Tinkoff-Saxo)
6.Richie Porte (Team Sky)
7.Jack Haig (UniSA-Australia)
8.Ruben Fernandez (Movistar)
9.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)
10.Simon Geschke (Giant-Alpecin) op 13s

Algemeen klassement na etappe 3
1.Rohan Dennis in 10u17m06s
2.Cadel Evans (BMC Racing) op 7s
3.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 9s
4.Richie Porte (Team Sky) op 15s
5.Jack Haig (UniSA-Australia)
6.Ruben Fernandez (Movistar)
7.Michael Rogers (Tinkoff-Saxo)
8.Maxime Bouet (Etixx-Quick-Step)
9.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)
10.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) op 22s

Uitslag etappe 4: Glenelg - Mt Barker (144,5km)
1.Steele Von Hoff (UniSA-Australia)
2.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE)
3.Wouter Wippert (Drapac)
4.Heinrich Haussler (IAM Cycling)
5.Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale)
6.Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida)
7.Rudiger Selig (Katusha)
8.Gianni Meersman (Etixx-Quick-Step)
9.Eugenio Alafaci (Trek Factory Racing)
10.Koen De Kort (Giant-Alpecin)

Algemeen klassement na etappe 4
1.Rohan Dennis in 10u17m06s
2.Cadel Evans (BMC Racing) op 7s
3.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 9s
4.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) op 13s
5.Richie Porte (Team Sky) op 15s
6.Jack Haig (UniSA-Australia)
7.Ruben Fernandez (Movistar)
8.Michael Rogers (Tinkoff-Saxo)
9.Maxime Bouet (Etixx-Quick-Step)
10.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)

 

Uitslag etappe 5:McLaren Vale › Willunga Hill
1.Richie Porte (Team Sky)
2.Rohan Dennis (BMC Racing) op 9s
3.Ruben Fernandez (Movistar) op 16s
4.Cadel Evans (BMC Racing) op 16s 
5.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin op 16s
6.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 19s
7.Tiago Machado (Katusha) op 24s
8.Moreno Moser (Cannondale-Garmin) op 26s
9.Gorka Izagirre (Movistar) op 28s
10.Arnold Jeannesson (FDJ) op 28s

Algemeen klassement na etappe vijf
1.Rohan Dennis (BMC Racing)
2.Richie Porte (Team Sky) op 2s
3.Cadel Evans (BMC Racing) op 20s 
4.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 22s
5.Ruben Fernandez (Movistar) op 24s
6.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 31s
7.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) op 38s
8.Tiago Machado (Katusha) op 46s
9.Gorka Izagirre (Movistar) op 52s
10.Jarlinson Pantano (IAM Cycling) op 53s

Uitslag etappe 6: Adelaide - Adelaide (90km)
1.Wouter Wippert (Drapac) 
2.Heinrich Haussler (IAM Cycling) allen z.t.
3.Boris Vallée(Lotto Soudal)
4.Pavel Brutt (Tinkoff-Saxo)
5.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE)
6.Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida)
7.Steele Von Hoff (UniSA-Australia)
8.Ruslan Tleubayev (Astana)
9.Rédiger Selig (Katusha)
10.Sébastian Chavanel (FDJ)

Eindklassement Tour Down Under
1.Rohan Dennis (BMC Racing)
2.Richie Porte (Team Sky) op 2s
3.Cadel Evans (BMC Racing) op 20s
4.Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 22s
5.Ruben Fernandez (Movistar) op 24s
6.Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) op 31s
7.Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) op 38s
8.Gorka Izagirre (Movistar) op 52s
9.Jarlinson Pantano (IAM Cycling) op 53s
10.George Bennett (LottoNL-Jumbo) op 57s

 


Cadel Evans(37 jaar) rijdt in deze editie zijn laatste WoldTour wedstrijd op 1 februari zal hij officieel afscheid nemen tijdens de Cadel Evans Great Ocean Road Race.

TOP 10 EINDKLASSEMENT 2014:

1. Simon Gerrans (Orica Greenedge) in 19.57.35
2. Cadel Evans (BMC Racing) 1s
3. Diego Ulissi (Lampre-Merida) 5s
4. Richie Porte (Team Sky) 14s
5. Nathan Haas (Garmin-Sharp) 27s
6. Robert Gesink (Belkin Pro Cycling) 30s
7. Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) 34s
8. Geraint Thomas (Sky Procycling) 37s
9. Adam Hansen (Lotto-Belisol)
10.Egor Silin (Katusha) 47s