WANNEER : 24-04 TOT EN MET 30-04

De eerste etappe is een Proloog die beïnvloedt werd door regen degene die het meeste durfde won en dat was Felline van Trek Segafredo

Uitslag Prologue: Aigle - Aigle (4.8km)

1 Fabio Felline Trek - Segafredo 05:57
2 Alex Dowsett Movistar Team 0:02
3 Alexander Edmondson ORICA-Scott 0:07
4 Maximilian Schachmann Quick-Step Floors 0:08
5 Victor Campenaerts Team LottoNL-Jumbo ,,
6 Primoz Roglic Team LottoNL-Jumbo 0:09
7 Vasil Kiryienka Team Sky 0:10
8 Tom Bohli BMC Racing Team ,,
9 Johan Le Bon FDJ 0:11
10 Christoph Pfingsten Bora - Hansgrohe ,,

 

In de eerste lichte bergetappe viel Gesink twee maal aan maar ook hij kwam niet weg en ging er een klein peloton naar de streep waar Albasini de snelste van was.

Uitslag etappe 1: Aigle - Champéry (173.3km)

1 Michael Albasini ORICA-Scott 4:33:10
2 Diego Ulissi UAE Team Emirates ,,
3 Jesús Herrada Movistar Team ,,
4 Natnael Berhane Dimension Data ,,
5 Christopher Froome Team Sky ,,
6 Pello Bilbao Astana Pro Team ,,
7 Wilco Kelderman Team Sunweb ,,
8 David de la Cruz Quick-Step Floors ,,
9 Richard Carapaz Movistar Team ,,
10 Pierre Latour AG2R La Mondiale ,,

 

De wedstrijd was al verkort maar door de kou en regen was het nog een zware wedstrijd wat voor verdeeldheid zorgde in het peloton toen een renner niet warm mocht douchen wegens onderkoeling maar eerst naar de dopingcontrole moest. Volgens mij gaat de gezondheid van de renners voorop.

Het peloton had zich ditmaal verkeken op de kopgroep waardoor ze onderling konden uitmaken wie er ging winnen. Ze waren Kung en Grivko waarvan Küng de snelste bleek.

Uitslag etappe 2: Aigle - Bulle (136km)

1 Stefan Küng BMC Racing Team 3:33:15
2 Andrei Grivko Astana Pro Team ,,
3 Sonny Colbrelli Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:20
4 Alexander Edmondson ORICA-Scott ,,
5 Ben Swift UAE Team Emirates ,,
6 Fabio Felline Trek - Segafredo ,,
7 Tosh Van der Sande Lotto Soudal ,,
8 Jarlinson Pantano Trek - Segafredo ,,
9 Diego Ulissi UAE Team Emirates ,,
10 Ariel Maximiliano Richeze Quick-Step Floors ,,

 

KLASSEMENT

1 Fabio Felline Trek - Segafredo 8:12:42
2 Maximilian Schachmann Quick-Step Floors 0:08
3 Jesús Herrada Movistar Team ,,
4 Primoz Roglic Team LottoNL-Jumbo 0:09
5 Ion Izagirre Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:12
6 Bob Jungels Quick-Step Floors ,,
7 José Gonçalves Team Katusha - Alpecin 0:13
8 Rubén Fernández Movistar Team ,,
9 Michael Albasini ORICA-Scott 0:14
10 Jonathan Castroviejo Movistar Team ,,

 

Viviani niet naar de Giro en wint meteen etappe 3

Uitslag etappe 3: Payerne - Payerne (187km)

1 Elia Viviani Team Sky 4:27:42
2 Sonny Colbrelli Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
3 Michael Schwarzmann Bora - Hansgrohe ,,
4 Alexander Edmondson ORICA-Scott ,,
5 Samuel Dumoulin AG2R La Mondiale ,,
6 Youcef Reguigui Dimension Data ,,
7 Ariel Maximiliano Richeze Quick-Step Floors ,,
8 Moreno Hofland Lotto Soudal ,,
9 Viacheslav Kuznetsov Team Katusha - Alpecin ,,
10 Juan José Lobato Team LottoNL-Jumbo ,,

 

Simon Yates klopt Porte en neemt ook de leiding over van Fellini in het klassement

Uitslag etappe 4: Domdidier - Leysin (163.5km)

1 Simon Yates ORICA-Scott 4:10:03
2 Richie Porte BMC Racing Team ,,
3 Emanuel Buchmann Bora - Hansgrohe 0:30
4 Tejay van Garderen BMC Racing Team 0:43
5 Rigoberto Uran Cannondale-Drapac Pro Cycling Team 0:52
6 Diego Ulissi UAE Team Emirates ,,
7 Pierre Latour AG2R La Mondiale ,,
8 Louis Meintjes UAE Team Emirates ,,
9 Damien Howson ORICA-Scott ,,
10 David Gaudu FDJ ,,

 

KLASSEMENT

1 Simon Yates ORICA-Scott 16:50:35
2 Richie Porte BMC Racing Team 0:19
3 Emanuel Buchmann Bora - Hansgrohe 0:38
4 Fabio Felline Trek - Segafredo 0:44
5 Jesús Herrada Movistar Team 0:52
6 Primoz Roglic Team LottoNL-Jumbo 0:53
7 Ion Izagirre Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:56
8 Bob Jungels Quick-Step Floors ,,
9 Diego Ulissi UAE Team Emirates 0:58
10 Damien Howson ORICA-Scott 0:59

 Roglic wint weer een tijdrit voor LottoJumbo, Porte pakt de eindoverwinning .

Uitslag etappe 5 (ITT): Lausanne - Lausanne (18.3km)
1  Primoz Roglic Team LottoNL-Jumbo 24:58
2  Richie Porte BMC Racing Team 0:08
3  Tejay van Garderen BMC Racing Team 0:34
4  Ion Izagirre Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
5  Fabio Felline Trek - Segafredo ,,
6  Andrey Amador Movistar Team 0:35
7  Jonathan Castroviejo Movistar Team 0:41
8  Lennard Kämna Team Sunweb 0:42
9  Christopher Froome Team Sky 0:46
10  Ilnur Zakarin Team Katusha - Alpecin ,,
 
KLASSEMENT 

1  Richie Porte BMC Racing Team 17:16:00
2  Simon Yates ORICA-Scott 0:21
3  Primoz Roglic Team LottoNL-Jumbo 0:26
4  Fabio Felline Trek - Segafredo 0:51
5  Ion Izagirre Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:03
6  Tejay van Garderen BMC Racing Team 1:16
7  Wilco Kelderman Team Sunweb 1:21
8  Bob Jungels Quick-Step Floors 1:22
9  Jesús Herrada Movistar Team ,,
10 Emanuel Buchmann Bora - Hansgrohe 1:24